Autor/Autorzy:
Jordi Lorente, Oriol Ripoll; Zilustrowali: Roberto Artero, Anna Clariana, Montserrat Nieto
Stron:
600
Oprawa:
twarda, kolorowe ilustracje
Format:
190x255 mm
Rok wydania:
2014
Tłumaczenie:
Katarzyna Gajos, Emilia Skibicka, Karolina Zachariasz-Sikora
ISBN:
978-83-7660-999-7

Wielki podręcznik dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych

Cena:
79,00 zł
67,15 zł

Teoria i scenariusze zabaw.

Prezentowana książka jest nie tylko zbiorem teoretycznych porad, ale przede wszystkim kopalnią praktycznych scenariuszy zabaw i zajęć. Zagadnienia teoretyczne porządkują wiedzę z zakresu teorii zabawy, psychologii rozwojowej oraz samego procesu edukacyjnego, jednym słowem są ściśle zakorzenione w przedszkolnej i szkolnej codzienności.

„Wielki podręcznik dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych” jest bogatym i wartościowym merytorycznie zbiorem propozycji gier i zabaw, jakie można przeprowadzić z grupą dzieci. Zabawy i gry nadają się zarówno do wykorzystania na świeżym powietrzu, jak i w zamkniętych pomieszczeniach; jedne wymagają dużej grupy dzieci (jak grupa przedszkolna czy klasa szkolna), inne przeznaczono do realizacji z mniejszą liczbą uczestników. Można tu znaleźć zabawy dla dzieci przedszkolnych, a także dla uczniów szkoły podstawowej, a wiele z nich podlega modyfikacjom w zależności od wieku graczy. W książce uwzględniono zabawy różnego typu – ruchowe, językowe, matematyczne, ćwiczące umiejętność logicznego myślenia, rozwijające pamięć, uczące współdziałania itp.

Zachęcam do przygody edukacyjnej z "Wielkim podręcznikiem dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych". Nauczycielu! Jeśli nie spróbujesz, nie dowiesz się, ile satysfakcji i przyjemności może sprawić zorganizowanie uczniom sytuacji, w której każdy jest ważny, może czuć się zwycięzcą i najważniejsze – uwierzy, że sam potrafi się czegoś nauczyć!
                                                                                           
Edyta Brudnik, pedagog

Polecam gorąco tę książkę, jako niezbędną lekturę w każdym nauczycielskim regale! Dzieci będą zachwycone…  (z recenzji, Księgarnia LUNA).

Odbiorcy
– nauczyciele i wychowawcy przedszkolni i szkolni.
– pedagodzy, wychowawcy kolonijni, opiekunowie świetlic.
– rodzice chcący ze swoimi pociechami spędzać twórczo czas.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– to publikacja dostarczająca nauczycielom gotowego narzędzia pracy.
– to kopalnia praktycznych scenariuszy zabaw, uwzględniająca rozmaite typy aktywności i różnorodne formy pracy z dziećmi.
– porządkuje wiedzę teoretyczną.

Przeczytaj recenzję:

http://www.granice.pl

http://www.czytusieczyta.pl

http://annasikorska.blogspot.com

http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl

2655