Autor/Autorzy:
Anastasia Zanoncelli
Stron:
384
Oprawa:
twarda, kolorowe zdjęcia
Format:
165x235 mm
Rok wydania:
2016
Tłumaczenie:
978-83-7971-017-1
ISBN:
978-83-7971-017-1

Zielony garnek. 600 przepisów kuchni wegetariańskiej prosto z Włoch

Cena:
39,00 zł
33,15 zł

Ponad 600 przepisów kuchni wegetariańskiej, głównie dań włoskich przygotowanych ze składników pochodzących z upraw ekologicznych. Książka jest podzielona na pięć dużych rozdziałów:
- przekąski, przystawki, sosy i pokarm bogów,
- zboża, czyli złoto Ziemi,
- jarzyny w całym swoim blasku,
- słodkie owoce,
- kuchnie świata.
Publikację otwiera wstęp szczegółowo wprowadzający w świat potraw wegetariańskich, zawiera ona także wiele istotnych informacji dotyczących właściwości i walorów odżywczych poszczególnych produktów. Sięgając po to opracowanie, dostajemy przepisy między innymi na tarty, sosy, makarony, jarzyny, dania z grilla, przekąski, pizze, podpłomyki, suflety, tartinki czy zupy. Nie brakuje również receptur na światowe hity kuchni wegetariańskiej jak: gazpacho, baklawa, cukierki z syropu klonowego, tortille, chapati, guacamole, humus oraz tzatziki.

Wegetarianizm jest modny? Wegetarianizm jest zdrowy? Tego nie wiem, ale z całą pewnością wiem, że wegetarianizm jest smaczny. I wcale nie trzeba być wegetarianinem, by rozkoszować się smakiem potraw z „Zielonego garnka” (z recenzji).


Odbiorcy:
- wegetarianie, którzy chcą urozmaicić i ubogacić swój kulinarny repertuar oraz poszerzyć zakres wiedzy, i wszyscy, którzy przykładają wagę do zdrowego odżywiania.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
- zawiera informacje dotyczące przygotowania ponad pół tysiąca potraw wegetariańskich,
głównie dań włoskich, ale znajdują się w niej również najważniejsze specjały kuchni wegetariańskiej z innych stron świata
- nie brakuje w niej porad i ciekawostek na temat poszczególnych składników potraw, dodatkowo zamieszczona została tabela z wartościami odżywczymi użytych produktów
- kryterium doboru receptur jest stopień trudności wykonania.

Przeczytaj recenzję:
http://ksiazkiweterze.pl

3162