Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Aktualności
Kokojko i głodne kurczaki
Kokojko i głodne kurczaki
Cena: 16.00zł 13.60zł
Ilość:
Autor/Autorzy: Karoku Koubou
Stron: 24
Oprawa: twarda
Format: 215x215 mm
ISBN: 978-83-7971-301-1
Rok wydania: 2015
Wiek czytelnika: 3+
Tłumaczenie: Karolina Tudruj-Wrożyna

Kokojko ma zawsze bardzo dużo zajęć, ponieważ jest mamą sporej gromadki rozbrykanych kurczaczków. Ta zabawna książeczka opowiada o przygodach wesołych pisklaków i ich mamy. Niezwykłe jest to, że prawie wszystkie postacie i przedmioty zostały ręcznie wykonane z drewna i masy plastycznej! Kolorowe zdjęcia zawierają mnóstwo szczegółów, które zachwycą zarówno najmłodszych czytelników, jak i tych o wiele, wiele starszych.

– Co będą chciały zjeść moje małe kurczaczki? – pomyślała Kokojko. I tak zaczęły się jej kłopoty…

Tym razem Wydawnictwo Jedność proponuje dzieciom spotkanie z literaturą dosyć egzotyczną - z książką japońską. Spójrzmy na oryginalny tytuł tej książeczki: Kokekkosan wa kodakusan. Prawda, że prosty? Dobrze, że treść jest dobrze zrozumiała mimo innego kontekstu kulturowego. Ilustracje zamieszczone w książce Kokojko i psotne kurczaki wyglądają jak kadry z animowanego filmu 3D. Przypominają efekty pracy słynnego studia Aardman Studios, twórców Wallace’a i Gromita czy (nomen omen!) Uciekających kurczaków. Są w każdym razie pełne uroku. To scenki z życia Kokojko i gromadki kurczaczków. Pełne detali, humoru, wewnętrznej dynamiki. To świetna propozycja do oglądania i odkrywania zaskakujących szczegółów. Inspiracja dla dziecka do opowiadania o tym, co widzi. ( z recenzji, Granice.pl)

Odbiorcy:
– dzieci lubiące słuchać zabawnych opowieści i oglądać szczegółowe ilustracje ;
– rodzice i opiekunowie szukający niepowtarzalnych książek dla swoich dzieci.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– jest przepięknie ilustrowana zdjęciami postaci i przedmiotów ręcznie wykonanych z drewna i masy plastycznej;
– jest zabawna i pełna dobrego humoru;
– zachęca do oglądania dzięki dużym, kolorowym ilustracjom;
– zawiera mnóstwo szczegółów, które dzieci wprost uwielbiają.

Przeczytaj recenzję:
http://qulturaslowa.blogspot.com