Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Aktualności
Więcej niż zabawa
Więcej niż zabawa
Cena: 36.00zł 30.61zł
Ilość:
Autor/Autorzy: praca zbiorowa
Stron: 208
Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje
Format: 210x280 mm
ISBN: 978-83-7660-727-6
Rok wydania: 2014

Tworzymy zabawki, wymyślamy gry. Jak kształtować osobowość dziecka?


W dzisiejszym świecie dzieci mają niemal wszystko – wyszukane zabawki, rozmaite słodycze, markowe ubrania – co tylko chcą i kiedy tylko chcą! Jednak mimo tej obfitości, co więcej, w dużej mierze właśnie przez nią, dzieci nie potrafią się bawić ani cieszyć się z licznych zabawek, które posiadają. Dorośli z rozrzewnieniem wspominają swoje dzieciństwo, kiedy to lalka Barbie była szczytem ich marzeń, a na podwórku gra w gumę trwała do późnych godzin wieczornych.
Ta książka chce przywrócić dzieciom radość z zabawek i ze wspólnej zabawy w gronie rówieśników! W jaki sposób chce to osiągnąć? Jej autorzy wyszli z założenia, że nic tak nie cieszy, jak własnoręcznie wykonane zabawki, i nic nie sprawia takiej radości i nie przynosi tylu korzyści, jak wspólna zabawa z koleżankami i kolegami.

Publikacja została podzielona na dwie części, z której pierwsza to kopalnia pomysłów na samodzielnie wykonane zabawki (lalki, samochodziki, instrumenty muzyczne); druga zaś to zbiór pomysłów na wspólną zabawę (zabawy ruchowe, gry planszowe, łamigłówki). Wszystkie proponowane aktywne zabawy i gry uczą dzieci wielu istotnych wartości, takich jak: porządek, współpraca, cierpliwość, przyjaźń, dyscyplina, i wytrwałość, oraz przekonują, że zabawa, aby była udana, musi być po prostu… czymś więcej!

Odbiorcy
– dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
– nauczyciele i rodzice – wszyscy, którzy chcą nauczyć dzieci radości płynącej z zabawy.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– to zupełnie wyjątkowa propozycja, pokazująca, w jaki sposób samodzielnie tworzyć zabawki i w jaki sposób bawić się w grupie.
– uczy dzieci wielu ważnych wartości i przywraca im radość płynącą z zabawy.

Przeczytaj recenzję:

http://odkrywczamama.blogspot.com

http://www.granice.pl