Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Aktualności
Dlaczego Bóg nie powstrzyma terrorystów?
Dlaczego Bóg nie powstrzyma terrorystów?
Cena: 28.00zł 23.80zł
Ilość:
Autor/Autorzy: Tonino Lasconi
Stron: 368
Oprawa: miękka, klejona
Format: 135x205
ISBN: 978-83-7660-307-0
Rok wydania: 2011

181 odpowiedzi na trudne pytania dzieci dotyczące wiary i moralności.

1. Jak trafić do nieba, jeśli nie zna się drogi?
2. Czy Jezus mógł się urodzić jako dziewczynka?
3. Czy Anioł Stróż rodziców jest większy od mojego?

Pytania dzieci i młodzieży pomagają nam zrozumieć, jak wiele młodzi noszą w sobie wątpliwości i problemów. Są to często pytania trudne, nieoczekiwane albo wręcz przez dorosłych lekceważone; pytania dotyczące etyki, zachowań, a także wielkich kwestii wiary. Udzielanie kompetentnych wskazań, zrozumiałych dla współczesnych nastolatków i przez nich akceptowanych, jest więc nie lada wyzwaniem.
Robi to z powodzeniem włoski kapłan Tonino Lasconi, autor licznych publikacji dotyczących formacji wiernych, w których posługuje się językiem umożliwiającym przekazywanie Ewangelii w sposób nowy, a nawet prowokacyjny. Niniejsza książka to propozycja dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. Może być ona przydatna zwłaszcza dla katechetów, aby pomóc im przejść od klasycznej katechezy – „lekcji”, przekazującej treści trochę „ponad głowami” uczniów – do katechezy, która odpowiada na nurtujące ich kwestie, pomaga w wyborach i skłania do głębszych przemyśleń.

Tonino Lasconi, włoski kapłan, od lat współpracuje ze środowiskami młodzieżowymi w stowarzyszeniach, w szkole i parafii. Autor licznych publikacji poświęconych formacji wiernych.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

  1. wzbogacający ogólną wiedzę zbiór pytań ukazujących kalejdoskop problemów dotyczących wiary, moralności czy światopoglądu, które nurtują dzieci i młodzież
  2. odpowiedzi autora jako propozycja odnowienia katechezy poprzez żywy i bezpośredni kontakt z uczniami
  3. rodzaj poradnika potwierdzającego na konkretnych przykładach zasadność tej formy komunikacji z młodymi wiernymi w ich ewangelizacji, a także wpajaniu chrześcijańskiej postawy wobec życia.

 

Patronat medialny: