Gwarancja, rękojmia i zwrot towaru, odstąpienie od umowy

Wszystkie produkty oferowane w sklepie jednosc.com.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski. Produkty posiadają gwarancję producenta, obowiązującą na terenie Polski.

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta- Klient, będący osobą fizyczną, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa w celu niezwiązanym bezpośrednio ze swoją działalnością zawodową lub gospodarczą, może w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki odstąpić na piśmie od umowy bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów dostarczenia produktów w przypadku, gdy Klient wybrał sposób dostarczenia inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez sklep jednosc.com.pl. W celu złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy Klient może skorzystać z formularza odstąpienia wysyłając wypełnione oświadczenie wraz ze zwracanymi produktami na adres: Wydawnictwo Jedność- Dział Sprzedaży, ul. Krakowska 62, 25-701 Kielce, nie później niż 14 dni od dnia, w którym Klient poinformował sklep jednosc.com.pl o odstąpieniu od umowy. Zgodnie z ww. ustawą o prawach konsumenta, Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru, dlatego też nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych za pobraniem.

W przypadku uznania odstąpienia od umowy wysyłamy zwracane pieniądze w ciągu 14 dni roboczych od momentu otrzymania przez nas przesyłki zwrotnej wraz z pisemnym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy.

Gwarancja, rękojmia, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty lub od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia produktu z winy użytkownika, wszelkie koszty wyżej wymienionych procedur pokrywa klient.

Za zakupy w sklepie można zapłacić: 

1. Gotówka (za pobraniem)- przy odbiorze przesyłki od pracownika firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej dostarczającego zamówione produkty.

2. Przelewem na rachunek bankowy. Numer rachunku bankowego udostępniany jest w wiadomości przesyłanej pocztą elektroniczną informującej o przyjęciu zamówienia do realizacji. Na życzenie podajemy numer rachunku bankowego również przez pocztę e-mail lub faksem po skierowaniu zamówienia do realizacji. Na życzenie wysyłamy fakturę pro-forma (dotyczy odbiorców instytucjonalnych). Towar wysyłamy po wpłynięciu kwoty na rachunek. W celu prawidłowego zidentyfikowania przelewu, w tytule należy podać numer zamówienia.

3. Poprzez system szybkich przelewów elektronicznych.

Szanowni Państwo,

Zamówione produkty dostarczamy za pomocą firmy kurierskiej DPD lub za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Jeśli wartość zamówienia przekroczy 99,00 zł Kupujący nie zapłaci za dostawę.

Zamówienia o wartości mniejszej niż 99,00 zł obciążane są kosztami dostawy, których wysokość uzależniona jest od wybranej formy płatności i sposobu dostawy:

13,00 zł w przypadku dostawy za pośrednictwem Poczty Polskiej, płatność przy odbiorze przesyłki za pobraniem

10,00 zł w przypadku dostawy za pośrednictwem Poczty Polskiej, płatność przelewem

15,00 zł w przypadku dostawy za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD, płatność przy odbiorze przesyłki za pobraniem

10,00 zł w przypadku dostawy za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD, płatność przelewem

 Dowód zakupu (oryginał faktury VAT) jest dołączany do przesyłki.

 

 
Wysyłka krajowa
Wartość zamówionego towaru
poniżej 99,00 zł od 99,00 zł
Płatność przy odbiorze lub przedpłata (PayU, przelew, karta kredytowa)
logo poczta
Poczta Polska - przelew
10,00 zł GRATIS
logo poczta
Poczta Polska - pobranie
13,00 zł GRATIS
logo poczta
Kurier DPD - przelew
10,00 zł GRATIS
logo poczta
Kurier DPD - pobranie
15,00 zł GRATIS
logo poczta
Odbiór osobisty
W Dziale Sprzedaży
ul. Krakowska 62, Kielce
GRATIS GRATIS
Wysyłka zagraniczna
 Cena ustalana indywidualnie w zależności od wagi paczki zgodnie z cennikiem Poczty Polskiej

Czas realizacji zamówienia składa się z okresu do wysłania towaru oraz czasu potrzebnego na dostarczenie gotowej przesyłki do Klienta. Jest on zależny od wybranego sposobu dostarczenia towaru oraz formy płatności i wynosi od 1 do 5 dni roboczych. Jest równy całkowitemu terminowi realizacji zamówienia, jeśli zamówione produkty są dostępne od ręki w naszym magazynie.

Warunki realizacji zamówień nietypowych są każdorazowo ustalane z Klientem indywidualnie.