Autor/Autorzy:
Mirek i Magda Osip-Pokrywka
Stron:
288
Format:
205x285 mm
Rok wydania:
2017
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7971-620-3

Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II

Cena:
69,00 zł
58,65 zł
Zapowiedź wydawnicza
ten produkt dostępny będzie w sprzedaży
od 2017.09.30

            Wybór Karola Wojtyły na papieża oznaczał koniec Jego wędrówek na łonie natury. Tak jak Jego śmierć oznaczała koniec ziemskiego życia. Tylko tyle. Bo przecież On żyje w sercach milionów ludzi, i wędruje. Już nie samotnie czy z bliskim gronem przyjaciół, ale z każdym kto wyrusza na szlak, by szukać skupienia i zachwycać się pięknem tego świata.

            Album, który trzymają Państwo w rękach, powstał z myślą o tych, którzy chcieliby spojrzeć na Polskę przez pryzmat ścieżek, jakimi podążał święty Jan Paweł będąc jeszcze chłopcem, a później klerykiem, księdzem, biskupem i w końcu kardynałem. Spośród setek szlaków, jakim nadano imię świętego, Autorzy wybrali dwadzieścia jeden. Zaledwie dwadzieścia jeden, ale takich, które miały dla Ojca Świętego znaczenie szczególne.

            Trasy zostały dobrane z uwzględnieniem różnorodności geograficznej i co za tym idzie krajobrazowej, a także aktywności, jakiej wymagają. Na kartach albumu mogą zatem Państwo przejść przez polskie góry od Bieszczadów, przez Beskidy po Tatry, popływać kajakiem po Mazurach, Suwalszczyźnie, Borach Tucholskich czy Pojezierzu Drawskim, pojeździć na rowerze po Dolnym Śląsku i Małopolsce, ale też pospacerować po Wadowicach i Krakowie. A gdyby Państwo zechcieli udać się na szlak, każdy z nich został opatrzony poglądową mapką. Najlepszym zaś drogowskazem niech pozostanie dla nas wszystkich życie i nauczanie świętego Jana Pawła.

Autorzy

3638