Lekarstwo na wakacyjną nudę
Zamów książki w kategorii Jedność dla dzieci
Odbierz GRATIS: Grę planszową szachy
Od_slowa_do_slowa_max

Od słowa do słowa (Rozmowy o pasjach)

Cena:
24,00 zł
20,40 zł
Zamów dziś, a wyślemy w poniedziałek

Książka zawiera 32 wywiady, które Andrzej Piskulak, kielecki dziennikarz, prozaik i poeta, przeprowadził ze znanymi osobami, na różne sposoby związanymi z regionem świętokrzyskim. Znajdziemy tu nazwiska takich postaci jak Jerzy Harasymowicz, Tadeusz Mazowiecki, Zbigniew Masternak, Janina Ochojska, Wojciech Siudmak, Józef Skrzek, Witold Zaraska, Andrzej Mochoń czy Piotr „Restek” Restecki.

Czytelnik otrzymuje wyjątkową możliwość poznawania ciekawostek z nowszych i dawniejszych dziejów ziemi kieleckiej i jednocześnie może spojrzeć oczami osób nietuzinkowych na szerokie spektrum tematów istotnych dla całej naszej ojczyzny.

Obok zwykłych codziennych spraw rozmowy dotyczą bowiem również krajowej polityki, przemian ekonomicznych i gospodarczych, ważnych problemów społecznych i różnych dziedzin sztuki: malarstwa, literatury, muzyki. Warto sięgnąć po tę publikację i dowiedzieć się na przykład, dlaczego nawet zawodowi gitarzyści, wykonując pewne ćwiczenia, często mówią „Nie mam trzeciego palca!” (Piotr „Restek” Restecki) albo jaką drogę trzeba pokonać, by z Piórkowa, małej wsi w Górach Świętokrzyskich, dotrzeć nie tylko na ekrany kin w całej Polsce, ale też na półki księgarskie w Wietnamie i Mongolii (Zbigniew Masternak).

 

4618