poland_max7

Poland. Following the Paths of Saint John Paul II

-15%
Oszczędzasz: 10,30 zł
Cena:
69,00 zł
58,65 zł
Darmowa dostawa od 99 zł
Nie dotyczy Strefy Katechety i Strefy Edukacji
Zamów dziś, a wyślemy w poniedziałek
  • polska-na-szlakach-sw-jana-pawła-2-0027
  • polska-na-szlakach-sw-jana-pawła-2-0039
  • polska-na-szlakach-sw-jana-pawła-2-0043
  • polska-na-szlakach-sw-jana-pawła-2-0057
  • polska-na-szlakach-sw-jana-pawła-2-0066
  • polska-na-szlakach-sw-jana-pawła-2-007

Poland. Following the Paths of Saint John Paul II

Anglojęzyczna wersja znanego albumu Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II

Historia niniejszego albumu zaczęła się podczas wyjazdu autorów do Rzymu na pogrzeb papieża Jana Pawła II. To przejmujące wydarzenie kiełkowało przez kilka lat, by zaowocować chęcią odkrywania szlaków, które przemierzał po ojczyźnie Karol Wojtyła. Album został przetłumaczony przez autorkę na język angielski, by teraz także wszyscy zagraniczni turyści mogli podziwiać piękno polskich miast, gór i jezior oraz lepiej poznać Karola Wojtyłę i jego pasje.

W efekcie podróżowania śladami Jana Pawła II powstał wyjątkowy przewodnik po naszej ojczyźnie. Dzięki niemu także obcokrajowcy mogą spojrzeć na Polskę przez pryzmat miejsc, które ukochał papież Polak, będąc jeszcze chłopcem, a później klerykiem, księdzem, biskupem i w końcu kardynałem. Autorzy zachęcają, by wyruszyć na szlak i zachwycać się pięknem naszego kraju, tak jak kiedyś podziwiał je Karol Wojtyła, podróżując samotnie lub w gronie bliskich przyjaciół.

Turyści zza granicy mogą odkrywać najpiękniejsze zakątki Polski, pływając kajakiem, jeżdżąc na rowerze, spacerując po urokliwych miejscowościach, przemierzając górskie szlaki. Autorzy szczegółowo przedstawili dwadzieścia jeden tras o szczególnym znaczeniu dla Jana Pawła II. Zostały one dobrane z uwzględnieniem różnorodności geograficznej i krajobrazowej. Każda jest opatrzona poglądową mapką i oczywiście wyjątkowymi zdjęciami, dzięki którym można podziwiać piękno naszej ojczyzny także bez wychodzenia z domu. Ten album będzie na pewno oryginalnym upominkiem dla zagranicznych gości i doskonałą pamiątką z Polski.

 

Wadowice  ·  Kraków  ·  Tatry  ·  Bieszczady  ·  Beskidy  ·  Pieniny  ·  Gorce  ·  Sudety

Małopolska  ·  Dolny Śląsk  ·  Mazury  ·  Suwalszczyzna  ·  Bory Tucholskie  ·  Pojezierze Drawskie

 Mówią o albumie:

nutka

Mirek i Magda Osip-Pokrywka tworzą zespół dziennikarsko-fotograficzny. Podróżują po świecie i publikują materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych. Są autorami kilku przewodników turystycznych po krajach europejskich, a także leksykonów zabytków architektury kresowej.

 

Zobacz podobne książki

4673