W dniach od 23-12-2024 do 20-01-2025 przeprowadzamy inwentaryzację naszych książek. W tym okresie jest możliwość dokonywania zakupów w naszym sklepie ale tylko z formą płatności - za pobraniem. Towar wyślemy zaraz po zakończeniu inwentaryzacji. Przepraszamy za niedogodności.
Kary latae sententiae_max

Kary latae sententiae Studium historyczno-prawne

-25%
Oszczędzasz: 12,25 zł
Cena:
49,00 zł
36,75 zł
W dodruku
30 dniowy termin zwrotu
Dotyczy osób indywidualnych
  • 978-83-8353-017-8-1
  • 978-83-8353-017-8-3
  • 978-83-8353-017-8-23

Jak wskazuje sam autor, publikacja ma na celu ukazać całościowy obraz kar latae sententiae w ramach kanonicznego prawa karnego, ich genezę, rozwój aż po aktualne prawodawstwo.
Praca składa się z pięciu rozdziałów, poprzedzonych wykazem skrótów i wstępem; po nich następuje zakończenie, a dalej spis bibliograficzny. Każdy rozdział jest opatrzony wnioskami z przeprowadzonej analizy, ukazującymi różne aspekty i walory omawianej sankcji karnej.

Mając na uwadze różne, przeciwstawne często głosy kanonistów na temat zasadności kar latae sententiae w Kościele katolickim, z wielkim zaciekawieniem należało potraktować temat dysertacji autorstwa ks. Krzysztofa Kiełpińskiego. Niewątpliwie jest to temat bardzo szeroki i dotyczy wielu konkretnych przestępstw, co do których jest stosowany ten rodzaj kary. Cennym dorobkiem pracy naukowej autora jest udokumentowanie swych wywodów materiałem źródłowym. (...) Lekturę monografii należy uznać za pozytywny wkład w doktrynę prawa kanonicznego. Pewnym „novum” jest ukazanie kar w wymiarze historycznym, z uwzględnieniem genezy oraz szczegółowo omówionego procesu ewolucji. Jest to niewątpliwy walor recenzowanej rozprawy (z recenzji ks. dr. hab. Roberta Kantora).

O AUTORZE
Ks. Krzysztof Marek Kiełpiński, dr nauk prawnych, urodzony w 1982 roku w Toruniu, kapłan diecezji toruńskiej, sędzia Sądu Biskupiego Diecezji Toruńskiej, członek Stowarzyszenia Kanonistów Polskich, Członek Europejskiego Stowarzyszenia Prawników do spraw karnych – ECBA, adwokat kościelny w sprawach delicta graviora. Autor wielu publikacji: m.in z zakresu kanonicznego prawa kanonicznego, historii prawa, ochrony dzieci i młodzieży w Kościele katolickim i polskiego prawa karnego. Zainteresowania badawcze: kanoniczne prawo karne, cybernetyka, polskie prawo karne i filozofia prawa

7600