Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami ŻYCIE JEZUSA_cz1_wydawnictwo jednosc_353x500_max

Życie Jezusa. Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami
w komunikowaniu się. CZĘŚĆ 1

-25%
Oszczędzasz: 8,75 zł
Cena:
35,00 zł
26,25 zł
Aby skorzystać z oferty specjalnej
zaloguj się lub załóż konto
Jeżeli jeszcze nie przystąpiłeś do strefy katechety w kolejnym kroku wypełnij formularz, który podlega weryfikacji.
Wysyłka w Strefie katechety tylko 12,90 zł
Niezależnie od liczby zamówionych książek
Zamów teraz, a wyślemy najpóźniej jutro
Dotyczy płatności on-line lub za pobraniem

Publikacja „Życie Jezusa” jest propozycją pomocy dydaktycznej w formie kart pracy dla nauczycieli, opiekunów oraz rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. „Jest to kolejna, po „Roku liturgicznym z kartami pracy” i „Świętych i Błogosławionych z kartami pracy”, publikacja odpowiadająca na potrzeby osób pracujących z takimi uczniami.

Karty pracy łączą przekaz treści religijnych, ćwiczenia pozwalające uczniom doskonalić umiejętności szkolne oraz unikatowy zbiór symboli PCS (Picture Communication Symbols) opisujący wydarzenia z życia Jezusa i Świętej Rodziny. Wykorzystanie tych unikatowych symboli pomaga uczniom lepiej zrozumieć treść lekcji oraz samodzielnie wypowiadać się na omawiany temat. Każda historia przedstawiona jest w formie łatwego do czytania tekstu, fragmentu Pisma Świętego (ze znakami komunikacji alternatywnej) oraz zadań i ćwiczeń utrwalających wydarzenia z życia Jezusa. Teczka zawiera ponadto propozycje zadań do wykonania, puzzle, kolorowanki, rebusy, wycinanki quizy itp. Mamy nadzieję, że praca z naszymi kartami pracy pozwoli uczniom poznać i utrwalić znajomość wydarzeń z życia Zbawiciela.

 

Część 1 (tematy 1-12) zawiera następujące materiały: zwiastowanie, Boże Narodzenie, przybycie Trzech Króli, ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni, chrzest Pana Jezusa, kuszenie Pana Jezusa na pustyni, powołanie dwunastu apostołów, cuda dokonane przez Pana Jezusa (przemienienie wody w wino w Kanie Galilejskiej, uciszenie burzy, cudowny połów ryb, chodzenie po wodzie) oraz Jezus naucza w przypowieściach.

Zobacz podobne książki

6846