W dniach od 23-12-2024 do 21-01-2025 przeprowadzamy inwentaryzację naszych książek. W tym okresie jest możliwość dokonywania zakupów w naszym sklepie ale tylko z formą płatności - za pobraniem. Towar wyślemy zaraz po zakończeniu inwentaryzacji. Przepraszamy za niedogodności.
navigare_max9

Navigare… Przewodnik dla poszukujących

-83%
Oszczędzasz: 29,00 zł
Cena:
35,00 zł
6,00 zł
Aby skorzystać z oferty specjalnej
zaloguj się lub załóż konto
Jeżeli jeszcze nie przystąpiłeś do strefy katechety w kolejnym kroku wypełnij formularz, który podlega weryfikacji.
Wysyłka w Strefie katechety tylko 14,90 zł
Niezależnie od liczby zamówionych książek
  • 978-83-7660-888-4-1
  • 978-83-7660-888-4-2
  • 978-83-7660-888-4-3

Nagroda FENIKS 2015 w kategorii „Książka autora zagranicznego”. Przewodnik dla tych, którzy szukają sensu i nadziei w pełnych zamieszania czasach, w jakich żyjemy. Kardynał Gianfranco Ravasi podejmuje problem kondycji współczesnego człowieka – zagubionego, poddawanego ideologicznym eksperymentom, doświadczającego pustki i kryzysu tożsamości, a jednocześnie spragnionego sensu i celu życia. Autor nie proponuje mu kolejnego skoku na bungee jako substytutu życia w pełni, ale zachęca do podjęcia trudu poszukiwania prawdziwych odpowiedzi na nurtujące go pytania. Nawiązując do św. Augustyna, zaprasza do przeżycia wielkiej przygody w postaci rejsu do źródeł wiary. Jest to jednak podróż wymagająca, bo choć okręt płynie pod chrześcijańską banderą, a jego busolą jest Biblia, na pokładzie spotykamy filozofów, pisarzy, artystów, poetów o różnorodnych poglądach, niekiedy obcych chrześcijaństwu, wobec których trzeba się określić. Cel tej podróży – symboliczne „miasto Boga” – przybliża się w toku prowadzonej dyskusji, autor daje nadzieję, że nie pozostaniemy bez odpowiedzi…

Odbiorcy:
- wszyscy, którzy pragną na nowo przemyśleć swoją wiarę lub do niej powrócić, którzy szukają Boga i – jak pisze kard. Ravasi – „gotowi są śledzić tajemnicę, aż da jakiś znak”
- wierzący i niewierzący, pragnący w czasach relatywizmu i nihilizmu wspólnie podjąć dyskusjęna temat sensu i celu ludzkiego życia.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
- zawiera celną diagnozę współczesnej kultury, zdegradowanej przez próby zbudowania nowego systemu moralnego, i pomaga zrozumieć obecny w niej relatywizm i laicyzm, a także relacje między Kościołem a państwem oraz nauką a religią
- autor, słynący z postawy dialogu, odważnie podejmuje dyskusję z najbardziej znanymi twórcami kultury, często o odmiennych niż jego własne poglądach, dzięki czemu czytelnik może spojrzeć na poruszane problemy w szerszej perspektywie
- pełne osobistego zaangażowania, niezwykle interesujące analizy biblijne z własnymi przekładami autora ukazują miłującego Boga i autora rozmiłowanego w Bogu.

7470