W dniach 22-23 lutego w Kielcach odbędą się Dni Książki Historycznej.
Celem wydarzenia jest prezentacja ubiegłorocznego dorobku kieleckich – i nie tylko - wydawnictw w zakresie historii miasta i regionu.

Spotkaniom z autorami towarzyszył będzie kiermasz książki historycznej, na którym będzie można kupić większość prezentowanych wydawnictw. Będzie tez okazja zdobycia wydawnictw niedostępnych w normalnej dystrybucji księgarskiej.

Zapraszamy na stoisko Wydanwictwa Jedność, gdzie zaprezentujemy bogatą ofertę książek związanych z Kielcami i okolicą. Książki bedzie można kupić z atrakcyjnym rabatem.

 

Więcej o imprezie na stronie internetowej:
http://www.mhki.kielce.eu/zawartosc/kieleckie-dni-ksiazki-historycznej

 

W ramach Dni odbędą się następujące wydarzenia:

-- w piątek 22.02.2019 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

w godz. 14.00-18.00 kiermasz wydawnictw

w godz. 16.00-18.30 prezentacja wybranych wydawnictw

-- w sobotę 23.02.2019 r. w Muzeum Historii Kielc

w godz. 10.00-12.00 kiermasz wydawnictw i równolegle prezentacja wybranych wydawnictw

w godz. 16.00-18.30 prezentacja wydawnictw.

 

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

 

Trzecia edycja największego święta literatury dla dzieci! TARGI KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ PRZECINEK I KROPKA 2019!

❓KIEDY? Już 6 i 7 kwietnia 2019
❓GDZIE? Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 2, Warszawa
❓WSTĘP? Bezpłatny na wszystkie wydarzenia!

Zapraszamy na spotkanie z autorką książek dla dzieci o przygodach Cecylki, panią Joanną Krzyżanek. Więcej szczegółów wkrótce.

 

CO NOWEGO W TYM ROKU?
➫ pokazy kilkudziesięciu wystawców, prezentujących najlepszą literaturę dla dzieci
➫ spotkania z gośćmi specjalnymi – autorami, pisarzami, ilustratorami, artystami
➫ mnóstwo zabaw i atrakcji dla dużych i małych
➫ darmowe warsztaty związane z ulubionymi książkami Waszych pociech
➫ rozwiązanie konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka (to już 10. edycja!)

Tegoroczna edycja jest podwójnie wyjątkowa, ponieważ o miano Najlepszej Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka po raz pierwszy mogły startować książki dla dzieci w wieku 9-12 lat 📚📚📚

Ponadto, tegoroczne targi opatrzone będą nowym wizerunkiem Przecinek i Kropka, jeszcze bardziej przyjaznym, bo przypominającym uśmiechniętą twarz dziecka :)

Zapraszamy

Zachęcamy Państwo do przeczytania ciekawej rozmowy z panią Joanną Krzyżanek, autorką książek dla dzieci z cyklu Cecylka Knedelek. To rozmowa nie tylko o książkach, ale przede wszystkim mądre spojrzenie na dziecko i jego świat. Wywiad został opublikowany w serwisie o literaturze Granice.pl

https://www.granice.pl/publicystyka/wywiad-z-joanna-krzyzanek/1107/1 

 

 

 

 

 

 

Już po raz szesnasty redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała Nagrody za Książki Roku. Z przyjemnością informujemy, że książka wydawnictwa Jedność „Lekarz z Lampedusy. Opowieść o cierpieniu i nadziei” Pietro Bartolo i Lidii Tilotty w tłum. Krzysztofa Stopy otrzymała tytuł KSIĄŻKA STYCZNIA 2017 Magazynu Literackiego KSIĄŻKI.

 

Więcej o nagrodzonych książkach tu: www.rynek-ksiazki.pl

Dla posiadaczy „Karty Dużej Rodziny” w sklepie www.jednosc.com.pl oferujemy dodatkowy rabat 10% na cały asortyment

Pragniemy poinformować, że w redakcji wydawnictwa „Jedność” powstał nowy program przygotowania do sakramentu bierzmowania pt. „Ułożyć życie z Bogiem”. Został on opracowany w oparciu o „Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotyczące przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania” z dnia 14.03.2017 roku. Zestaw materiałów wspomagających Duszpasterzy i Katechetów zawiera:
Celebracje przed bierzmowaniem – to księga z tekstami modlitw i czytań wykorzystywanych podczas celebracji. Jest ona przygotowana w taki sposób, aby stanowić praktyczną pomoc dla prowadzącego je duszpasterza
– Przewodnik do celebracji przed bierzmowaniem – zawierający zbiór gotowych scenariuszy do przeprowadzenia celebracji
– Przewodnik do spotkań przed bierzmowaniem – zawierający scenariusze spotkań formacyjnych dla kandydatów do bierzmowania oraz dla ich rodziców i opiekunów
– Indeks kandydata do bierzmowania w dwóch alternatywnych wersjach: Niezbędnika bierzmowanego, zawierającego to, co jest podstawą w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu, oraz Pomocnika bierzmowanego, w którym treści Niezbędnika są poszerzone o materiały skłaniające do głębszej refleksji.

 

Nasz fanpage na Facebooku, największym portalu społecznościowym przekroczył już liczbę 12 000 fanów! Tyle osób nas polubiło i jest na bieżąco z naszymi informacjami, konursami i nowościami.  Bardzo Wam dziękujemy i... prosimy o więcej. Warto być z nami i brać udział w organizowanych konkursach. Każdego 25go dnia miesiąca wybieramy aktywnego fana. Do wygrania m.in. książki oraz gadżety wydawnictwa. Dołączcie do nas klikając na link www.facebook.co/wydawnictwo.jednosc

Jesteśmy jednym z największych dostawców najlepszych książek m.in. na nagrody i prezenty dla uczniów. Wydajemy gry i zabawy edukacyjne autorów z całej Europy. Nasze książki to skarbnice pomysłów na ciekawe spędzanie czasu w rodzinie, przedszkolu i szkole. Szkoły i biblioteki traktujemy jak odbiorcę hurtowego. Każde zamówienie rozpatrujemy indywidualnie. Zapraszamy do współpracy.

Dział Sprzedaży Wydawnictwa JEDNOŚĆ

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: 41 349 50 50, fax: 41 349 50 60

Zamówienia można składać także listownie na adres: Wydawnictwo JEDNOŚĆ ul. Jana Pawła II nr 4 25-013 Kielce