Serdecznie zapraszmy na 5. Festiwal literatury dziecięcej Rabka Festival, który odbędzie się w dniach 4-7 lipca br. To jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Temat przewodni tegorocznego festiwalu brzmi: „Ja, moja Ojczyzna, mój Świat”.
Zapraszamy na to wydarzenie, a przede wszystkim na warsztaty i czytanki z naszą autorką, panią Joanną Krzyżanek.

5 lipca (czwartek) 9:30
Akademia Malarstwa na Szkle
warsztaty dla dzieci z Joanną Krzyżanek pt. „Polska Kuchnia Cecylki Knedelek i Ignasia Ziółki – słodka, słona” (4–8 lat)
Ważne - obowiązują zapisy: telefonicznie: 18 26 77 449 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


6 i 7 lipca (piątek/ sobota)
czytanie w „Czytelni na polu” w Parku Zdrojowym, pod pergolą.
Autorka spotka się z czytelnikami o godzinie 10.00 w festiwalowej „Czytelni na polu” działającej w Parku Zdrojowym. Przygotowane przez nią specjalnie na tę okazję zajęcia noszą tytuł: „Połykalnia liter czyli polska książka najlepszym lekarstwem”. Zajęcia w „Czytelni na polu” dostępne są bez zapisów – a więc przybywajcie.


Więcej o Festivalu, szczegółowy program imprezy na stronie http://www.rabkafestival.pl/

Tradycyjnie w czerwcu każdego roku nasze miasto wkracza w radosny okres wakacji trzydniowym Świętem Kielc – „maratonem” imprez i wydarzeń kulturalnych. Koordynatorem tegorocznego Święta, które trwać będzie w dniach 22-24.06.2018 r. jest Muzeum Historii Kielc.

Serdecznie zapraszamy na stoisko Wydawnictwa JEDNOŚĆ, które zlokalizowane będzie przy DH Puchatek róg ul. Sienkiewicza i Staszica.

Zaprezentujemy wiele ciekawych nowości zwłaszcza dla dzieci m.in. nowowydany Przewodnik po Kielcach dla dzieci

Więcej o imprezie na stronie http://www.swietokielc.pl/

Rok 2018 jest dla Wydawnictwa „Jedność” szczególny, gdyż upływa pod znakiem jubileuszu 100-lecia powstania Wydawnictwa oraz Drukarni im. Adama Półtawskiego.

Historia Wydawnictwa „Jedność” sięga 1917 r., kiedy założono jedną z najlepiej wyposażonych drukarni Kielecczyzny – Drukarnię Diecezjalną „Jedność”. Początkowo wydawnictwo oferowało głównie publikacje dotyczące życia duchowego oraz dokumentujące historię regionu.

Zachęcamy Państwo do przeczytania ciekawej rozmowy z panią Joanną Krzyżanek, autorką książek dla dzieci z cyklu Cecylka Knedelek. To rozmowa nie tylko o książkach, ale przede wszystkim mądre spojrzenie na dziecko i jego świat. Wywiad został opublikowany w serwisie o literaturze Granice.pl

https://www.granice.pl/publicystyka/wywiad-z-joanna-krzyzanek/1107/1 

 

 

 

 

 

 

Już po raz szesnasty redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała Nagrody za Książki Roku. Z przyjemnością informujemy, że książka wydawnictwa Jedność „Lekarz z Lampedusy. Opowieść o cierpieniu i nadziei” Pietro Bartolo i Lidii Tilotty w tłum. Krzysztofa Stopy otrzymała tytuł KSIĄŻKA STYCZNIA 2017 Magazynu Literackiego KSIĄŻKI.

 

Więcej o nagrodzonych książkach tu: www.rynek-ksiazki.pl

Z przyjemnością informujemy, iż książka Pani Magdy Bielickiej Wakacje Telepatka i Melepetka, nagrodzona w III edycji konkursu Książka Przyjazna Dziecku w kategorii Książki niewydane” oprócz nagrody głównej otrzymała również nagrodę specjalną w postaci wydania książki przez Wydawnictwo „Jedność”, przyznające tę nagrodę we współpracy z Muzeum Zabawek i Zabawy. Od 2013 roku Muzeum Zabawek i Zabawy organizuje konkurs pt. „Książka przyjazna dziecku”. Konkurs ma charakter cykliczny i odbywa się co 2 lata naprzemiennie z konkursem „Zabawka przyjazna dziecku”. Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie polskiej książki dla dzieci w wieku 7-14 lat, przybliżającej tematykę tradycji, historii, sztuki, wartości regionalnych charakterystycznych dla poszczególnych obszarów i miejscowości Polski. Oczywiście są to kryteria dodatkowe, głównym jest wartość literacka utworu.

 

Miło nam poinformować o wyróżnieniu dla książki pt.: "Pajączek Plączek” pióra Basi Żołądek w III edycji konkursu "Książka Przyjazna Dziecku”, którego organizatorem jest Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Ilustracje zmalowała Ola Makowska.

1 grudnia 2017 r. o g. 11:00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas które została zaprezentowana książka Wydawnictwa JEDNOŚĆ „Wobec in vitro. Genetyczne, moralne, filozoficzne i prawne aspekty zapłodnienia pozaustrojowego”.  W konferencji wzięli udział: abp Henryk Hoser SAC, przewodniczący Zespołu, genetycy kliniczni: prof. Alina Midro i prof. Andrzej Kochański oraz redaktorzy książki ks. prof. Jacek Grzybowski i ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier.
 Link do transmisji z wydarzenia: http://www.salvetv.pl/multimedia/nasze-transmisje/6682/11-00-prezentacja-ksiazki-wobec-in-vitro