Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie_max

Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie. O obecności osób z niepełnosprawnością w Kościele

Cena: 
25,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 25.00 zł
Darmowa dostawa od 99 zł
Nie dotyczy: Strefy katechety, Strefy edukacji, strefy Dla parafii oraz płatności za pobraniem
Zamów teraz, a wyślemy jeszcze dziś
Dotyczy płatności on-line lub za pobraniem
30 dniowy termin zwrotu
Dotyczy osób indywidualnych

Publikacja prezentuje najważniejsze tematy poruszane podczas Konferencji Katechetów Specjalnych w Warszawie. Powstała z myślą nie tylko o nauczycielach pracujących z osobami z niepełnosprawnością, ale także o wszystkich, którzy dopiero zaczynają się interesować ich obecnością i rolą w Kościele. Porusza między innymi zagadnienia związane z życiem sakramentalnym tych osób, czyli ze sposobom realizacji katechezy sakramentalnej, przygotowaniem do Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania oraz uczestnictwem we Mszy Świętej, podając jednocześnie cenne wskazówki dotyczące przygotowania kościoła jako przestrzeni przyjaznej sensorycznie. Podpowiada nauczycielom prowadzącym katechezę specjalną, jak dbać o siebie i radzić sobie z obciążeniem psychicznym, żeby nie poddać się wypaleniu zawodowemu i móc dobrze realizować swoje obowiązki.
W publikacji oddano również głos patronce środowiska – bł. Elżbiecie Róży Czackiej oraz szczególne zasłużonemu dla katechezy specjalnej w Polsce Krzysztofowi Lauschowi, szukając odpowiedzi na pytania o to, jaki powinien być katecheta oraz jak kształtować duchowość podopiecznych i ich relacje z Bogiem. Niezwykle istotne są też rozdziały poświęcone roli wolontariatu w katechizacji oraz sposobom komunikowania się z dziećmi niemówiącymi.
Warto sięgnąć po ten zbiór inspiracji i różnorodnych spojrzeń na to, kim jest katecheta, czym jest i czym być powinna katecheza adresowana do uczniów z niepełnosprawnością oraz co można zrobić, żeby dobrze ich katechizować i wspólnie z nimi budować Kościół.

7677