W dniach od 23-12-2024 do 20-01-2025 przeprowadzamy inwentaryzację naszych książek. W tym okresie jest możliwość dokonywania zakupów w naszym sklepie ale tylko z formą płatności - za pobraniem. Towar wyślemy zaraz po zakończeniu inwentaryzacji. Przepraszamy za niedogodności.
modlitwa_w_zyciu_i_pismach_sw_jana_de_avila_max

Modlitwa w życiu i pismach św. Jana de Ávila

-25%
Oszczędzasz: 6,25 zł
Cena: 
25,00 zł
18,75 zł
Najniższa cena z 30 dni: 18.75 zł
Darmowa dostawa od 99 zł
Nie dotyczy: Strefy katechety, Strefy edukacji, strefy Dla parafii oraz płatności za pobraniem
Zamów teraz, a wyślemy jeszcze dziś
Dotyczy płatności on-line lub za pobraniem
30 dniowy termin zwrotu
Dotyczy osób indywidualnych

Publikacja stanowi bardzo cenny materiał dla teologii duchowości i nie tylko. Jest też dobrą okazją, by na gruncie polskiej teologii ukazać niezwykłą postać św. Jana de Ávila – jego życie, dzieło i spuściznę pisarską. Temat modlitwy jest dziś bardzo aktualny – stanowi swego rodzaju przypomnienie jej uniwersalnych zasad oraz różnorodnych uwarunkowań. Z jednej strony jesteśmy świadkami kultury tymczasowości, a z drugiej strony rodzi się pragnienie czegoś, co jest trwałe, co stanowi oparcie i stwarza poczucie bezpieczeństwa. Odpowiedzią na dylematy współczesności jest zaproszenie do głębi życia duchowego poprzez doświadczenie modlitwy – osobowego spotkania z Bogiem. Autor, wskazując na modlitwę w ujęciu św. Jana de Ávila, tworzy zwartą, oryginalną syntezę dotyczącą podstaw życia duchowego. Treści tu przedstawione mogą być z powodzeniem analizowane przez współczesnych adeptów trudnej sztuki modlitwy i medytacji chrześcijańskiej.

 

Odbiorcy książki:

– osoby zawodowo zainteresowane publikacjami z dziedziny duchowości i biografiami świętych.

– osoby wierzące zainteresowane postacią św. Jana de Ávila.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

 – książka może posłużyć jako ciekawa lektura duchowa i stać się pomocą we własnej formacji duchowej.

 

Autor: ks. dr Marceli Frączek (ur. w 1976 roku we Włoszczowie) – absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach (2001), dr teologii duchowości (2022, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie). Ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

6782