kosciol_w_dobie_antropocenu_max

Kościół w dobie antropocenu

Cena: 
44,90 zł
Najniższa cena z 30 dni: 44.90 zł
Darmowa dostawa od 99 zł
Nie dotyczy: Strefy katechety, Strefy edukacji, strefy Dla parafii oraz płatności za pobraniem
Zamów teraz, a wyślemy najpóźniej jutro
Dotyczy płatności on-line lub za pobraniem
30 dniowy termin zwrotu
Dotyczy osób indywidualnych

ANTROPOCEN – czas, w którym żyjemy. Epoka człowieka i cywilizacji oraz licznych dylematów i paradoksów. Czas konsumpcji i eksploatacji bogactw naturalnych. Czas plastiku i betonu, odpadów i marnotrawstwa. Epoka nierówności społecznych i licznych kryzysów.

A jaka w tym wszystkim jest rola Kościoła i nas – ludzi Kościoła? Odpowiedzi próbuje udzielić o. Stanisław Jaromi, filozof, ekolog i duszpasterz oraz siedmiu innych autorów: filozof i etyk, geolog i specjalista od nauk o Ziemi, socjolożka i badaczka ruchów społecznych, dziennikarka i pedagożka, ekolog i analityk megatrendów, teolog świecki i wykładowca, a także teolog duszpasterz, wykładowca i publicysta.
Kobiety i mężczyźni z różnych miejsc Polski połączeni troską o Kościół, o Boże stworzenie i środowisko wokół nas, chcący tworzyć świat jako wspólny, gościnny dom, przyjaciele, członkowie i współpracownicy Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu.

ODBIORCY KSIĄŻKI:
– książka ma charakter informacyjny, ale przede wszystkim edukacyjny, adresowana jest zarówno do osób zawodowo zajmujących się szeroko rozumianą problematyką ekologii, jak i wszystkich zainteresowanych tą tematyką;
– to cenna pomoc dla edukatorów, osób związanych z ruchami ekologicznymi itp.;
– to także publikacja dla osób zaangażowanych w nauczanie religii w szkołach i w ogóle w katechezę, również tę prowadzoną przy parafii;

7117