w drodze_max

Andrea Bocelli. W drodze. Zapiski pielgrzyma

-25%
Oszczędzasz: 12,25 zł
Cena: 
49,00 zł
36,75 zł
Najniższa cena z 30 dni: 36.75 zł
Darmowa dostawa od 99 zł
Nie dotyczy: Strefy katechety, Strefy edukacji, strefy Dla parafii oraz płatności za pobraniem
Zamów dziś, a wyślemy w poniedziałek
30 dniowy termin zwrotu
Dotyczy osób indywidualnych
  • 978-83-8144-960-1-1
  • 978-83-8144-960-1-6
  • 978-83-8144-960-1-4
  • 14_07_2023 W drodze - Zdjecia 1
  • 14_07_2023 W drodze - Zdjecia 2
  • 14_07_2023 W drodze - Zdjecia 3

Książka W drodze to zapis trzytygodniowej podróży konnej wzdłuż starożytnej „drogi Lombardzkiej” w Toskani - Via Francigena, którą od wieków przemierzali pielgrzymi śladami apostołów i świętych. Na kartach tego swoistego dziennika odżywają nie tylko przeżycia związane z miejscami kultu, którymi usiany jest ten szlak, ale również to poczucie pokoju i głębi, ten intymny kontakt z ciszą, te spotkania z ludźmi, te momenty pobudzające do refleksji i szukania duchowości, jakich Andrea Bocelli wraz z żoną Veronicą Berti mogli doświadczyć na własnej skórze podczas pielgrzymki prowadzącej od placu Świętego Piotra w Rzymie do Lajatico, miejscowości, w której rodzina Bocellich żyje od pokoleń.

Opowiadanie to staje się metaforą życia jako ciągłego poszukiwania istotnych wartości, które często bywają zagłuszane codziennym zgiełkiem: związku z przyrodą, relacji z bliskimi nam osobami, nieustannego dialogu z samymi sobą i z Bogiem, drobnych, niekiedy tylko ledwie dostrzegalnych śladów i świadectw, jakie pozostawili nam nasi poprzednicy, a także tych, które my chcemy przekazać przyszłym pokoleniom.
To nie wszystko. Opowiadanie często przeradza się w refleksję nad całym życiem, odwołując się do anegdot i wspomnień związanych z wyjątkową, inspirującą i pouczającą osobistą drogą tego wspaniałego reprezentanta Włoch na świecie. Artysta zastanawia się nad sensem, jaki miała dla niego muzyka, nad trudnościami, jakie życie przed nim stawiało, a także nad wartością dokonanych przez siebie wyborów i osiągniętych celów.

Publikacja jest prawdziwą perłą nie tylko dla wielbicieli talentu Andrei Bocellego, lecz dla każdego, kto pragnie zastanowić się nad sensem życia i zanurzyć w urzekającym pięknie toskańskich krajobrazów. Jest także częścią artystycznego projektu The Journey, który połączył światowej klasy występy muzyczne z rozmowami z przyjaciółmi-artystami i rodziną.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Łosiaka z redaktorem naczelnym Wydawnictwa Jedność ks. Janem Nowakiem na temat książki „W drodze. Zapiski pielgrzyma”. WYSŁUCHAJ

 

7578