Jezu, ufam Tobie. Poradnik czcicieli Miłosierdzia Bożego
Publikacja Wydawnictwa Jedność pt. Jezu, ufam Tobie! Poradnik czcicieli Miłosierdzia Bożego kontynuuje serię poradników katolickich. Składa się z wprowadzenia i trzech części:
– część pierwsza (Pismo Święte i nauka świadków wiary) traktuje o przesłaniu biblijnym odnoszącym się do tematyki miłosierdzia oraz prezentuje nauczanie św. Jana Pawła II, papieża Franciszka oraz św. Siostry Faustyny Kowalskiej związane z kultem tego przymiotu Pana Boga,
– druga odsłona (Kult Miłosierdzia Bożego) ukazuje najważniejsze formy czci, m.in. obraz Jezusa Miłosiernego, koronkę czy litanię,
– trzecia część (Niektóre ośrodki kultu Miłosierdzia Bożego) przedstawia miejsca, gdzie miłosierdzie Pańskie jest szczególnie czczone, jak np. Krakowskie Łagiewniki czy sanktuarium w Wieruszowie.
ODBIORCY KSIĄŻKI:
– poradnik ma charakter formacyjny, a też i edukacyjny, a adresowany jest zarówno do wiernych świeckich, jak i duszpasterzy,
– to konkretna pomoc dla księży w ich kapłańskiej posłudze związanej z formacją duchową powierzonych im wiernych, którą mogą im zaoferować, by lepiej mogli czcić Miłosierdzie Boże,
– to również pozycja dla katechetów; może służyć pomocą podczas szkolnych lekcji religii; może również być przez nich zalecona młodzieży jako lektura uzupełniająca katechezę.
DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ TĘ KSIĄŻKĘ?
Pełnię miłości i miłosierdzia Pan Bóg objawił nam w osobie Jezusa z Nazaretu, swojego Syna, prawdziwego Boga i człowieka. On to ukazał światu oblicze miłosiernej miłości Ojca wobec nas. Ona zaprowadziła Go aż na krzyż. Ona też rozświetliła horyzont naszej wiary blaskiem Jego zmartwychwstania.
Cokolwiek by nie powiedzieć o Miłosierdziu Bożym, zawsze pozostanie ono dla nas w jakiś sposób tajemnicze. Możemy próbować je naśladować jako ludzie wierzący i praktykujący. Przede wszystkim jednak możemy i powinniśmy okazywać miłosierdzie innym.
Niniejszy poradnik adresowany jest nie tylko do tych, którzy już są czcicielami Miłosierdzia Bożego. Wychodzi również naprzeciw tym, którzy chcą się nimi stać lub jeszcze w ogóle nie mieli do czynienia z tą formą katolickiej pobożności, z tego rodzaju kultem. Ta pozycja może stać się przyczynkiem do własnych religijno-duchowych poszukiwań, ale i konkretnych działań związanych z tematem miłosierdzia.