Moje lata z Janem Pawłem II_max9

Moje lata z Janem Pawłem IIPrywatne zapiski rzecznika prasowego Watykanu 1984–2006 Joaquín Navarro-Valls

-25%
Oszczędzasz: 17,25 zł
Cena: 
69,00 zł
51,75 zł
Najniższa cena z 30 dni: 51.75 zł
Darmowa dostawa od 99 zł
Nie dotyczy: Strefy katechety, Strefy edukacji, strefy Dla parafii oraz płatności za pobraniem
Zamów teraz, a wyślemy jeszcze dziś
Dotyczy płatności on-line lub za pobraniem
30 dniowy termin zwrotu
Dotyczy osób indywidualnych
 • 978-83-8353-070-3-1
 • 978-83-8353-070-3-2
 • 978-83-8353-070-3-6
 • 01-02_foto1-strony-1
 • 01-02_foto1-strony-2
 • 27-28_foto2-strony-1

Niezwykle osobista opowieść potwierdzająca wielkość i świętość papieża Polaka. W publikacji przedstawiamy zapiski, które Joaquín Navarro-Valls skrupulatnie gromadził podczas pełnienia funkcji rzecznika prasowego Watykanu (Jana Pawła II i Benedykta XVI). Książka prezentuje liczne „smaczki”, przytacza zachowania, gesty i słowa papieża, także w sytuacjach nieoficjalnych. Umożliwia nam też spojrzenie za kulisy codziennej pracy Stolicy Apostolskiej. Ujawnia, w jaki sposób rozstrzygano wielkie dylematy – jak podejmowano decyzje w sprawach natury politycznej i społecznej, z którymi mierzyła się w danym momencie dziejów ludzkość, a których za pontyfikatu Jana Pawła II nie brakowało. Joaquín Navarro-Valls był często jednym z bohaterów takich wydarzeń, występując w roli członka oficjalnych delegacji watykańskich, tak było na przykład podczas wizyty w Moskwie w 1988 roku (którą papieski rzecznik, będący przecież także dziennikarzem, zwięźle w swoich zapiskach zrelacjonował).

Książka przykuwa uwagę czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Ukazuje niezwykły paradoks: oto papież, z którym liczyli się światowi przywódcy, nie ma innych narzędzi oddziaływania niż modlitwa oraz gotowość do spotkania i rozmowy. Doktor Navarro-Valls starał się wspierać w tym ojca świętego, chociaż przyznawał jednocześnie, że Jan Paweł II nie potrzebował takiej pomocy, ponieważ sam znakomicie potrafił się komunikować, zyskując zaciekawienie, przychylność, serdeczność, a niekiedy wręcz entuzjazm i uwielbienie.

Autor przywołuje wiele szczegółów z codziennego życia Jana Pawła II, opisuje jego reakcje, cytuje wypowiadane słowa: papieża, jego rozmówców, a także własne. Mamy tu do czynienia z relacją z wnętrza domu rodzinnego ojca świętego, który tworzyli jego najbliżsi współpracownicy. Trudno oprzeć się wrażeniu, że watykański rzecznik z czasem zaczął traktować swojego pracodawcę jak najbliższą mu osobę. Szczególnie poruszające są liczne opisy wspólnie spędzanego czasu letnich wyjazdów, ilustrowane zdjęciami wykonanymi przez samego autora, które w niniejszej publikacji po raz pierwszy ujrzały światło dzienne.

 • Joaquín Navarro-Valls (zm. w Rzymie 5 lipca 2017) – doktor psychiatrii, korespondent zagraniczny, dziennikarz, rzecznik prasowy św. Jana Pawła II (1984–2005) i Benedykta XVI (2005–2006).
 • Oto zbiór jego prywatnych notatek, które skrupulatnie gromadził podczas pełnienia swojej służby na Watykanie. Pozwalają one poznać Karola Wojtyłę – człowieka – to w jaki sposób myślał i jak odczuwał.
 • Zapiski osłaniają wiele szczegółów z codziennego życia Jana Pawła II – opisują jego reakcje przytaczają wypowiadane przez papieża słowa, a także odpowiedzi jego rozmówców.
 • Lektura notatek przenosi nas do wnętrza domu ojca świętego, który tworzyli jego najbliżsi współpracownicy.
 • Książka ilustrowana zdjęciami wykonanymi m.in. przez samego autora, które w tej publikacji po raz pierwszy ujrzały światło dzienne.
 • Publikacja bardzo osobista, trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
7758