Wtajemniczenie chrześcijańskie_max

Wtajemniczenie chrześcijańskie

Cena: 
Zapowiedź wydawnicza.
Ten produkt dostępny będzie w sprzedaży
od 2024.11.1
Darmowa dostawa od 99 zł
Nie dotyczy: Strefy katechety, Strefy edukacji, strefy Dla parafii oraz płatności za pobraniem
30 dniowy termin zwrotu
Dotyczy osób indywidualnych

W duszpasterstwie Kościoła wciąż żywe są pytania: Jak przygotowywać katechezę dzieci i dorosłych? Jak promować we wspólnotach chrześcijańskich odpowiedzialność misyjną? W jakiej kolejności udzielać sakramentów inicjacji? Jak budować kanały przekazu wiary dla nowych pokoleń – w rodzinie, w parafii, w szkole?
Wymienione zagadnienia zainspirowały autora do napisania tej publikacji. Analizuje on treść Pisma Świętego w kontekście głównych obietnic zbawczych oraz ich wypełnienia w Chrystusie i rodzącym się Kościele. Ukazuje historyczny, celebracyjny i teologiczny rozwój chrztu oraz bierzmowania od II wieku do czasów współczesnych. Omawia sakramenty wtajemniczenia: chrzest i bierzmowanie – bramę sakramentów i sakrament doskonalenia chrzcielnego – w perspektywie Eucharystii.
Autor publikacji:
Alfonso Berlanga – ur. w 1977 r. w Maladze, kapłan, były wykładowca liturgiki i sakramentologii na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie. Posiada doktorat z teologii papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie. Jest członkiem Asociación Española de Profesores de Liturgia (Hiszpańskiego Stowarzyszenia Wykładowców Liturgiki) i autorem kilku książek dotyczących liturgii.

Seria BÓG • CZŁOWIEK • ŚWIAT. Mądrość w zasięgu ręki!
• Dla „głodnych wiedzy” miłośników mądrości.
• Dla studentów, kleryków, sióstr zakonnych i kapłanów.
• Dla katechetów i wychowawców.
• Dla pragnących wzbogacić swoje życie i życie swoich dzieci.
• Dla ekspertów ds. komunikacji, polityki, ekonomii, zdrowia, edukacji.

Kolekcja podręczników „Bóg – Człowiek – Świat” w bardzo atrakcyjnej formie przybliża wiedzę teologiczną, filozoficzną oraz tematykę innych nauk.

7949