Wiara, nadzieja i miłość_okładka

Wiara, nadzieja i miłość

Cena: 
Zapowiedź wydawnicza.
Ten produkt dostępny będzie w sprzedaży
od 2024.10.1
Darmowa dostawa od 99 zł
Nie dotyczy: Strefy katechety, Strefy edukacji, strefy Dla parafii oraz płatności za pobraniem
30 dniowy termin zwrotu
Dotyczy osób indywidualnych

Dzieło to traktuje o cnotach teologalnych, czyli takich, które mają charakter nadprzyrodzony, a zatem są darami łaski Bożej przyjętej przez osobę wierzącą. Wiara, nadzieja i miłość jest książką mającą swoje źródło w ustnych wystąpieniach autora i stanowi rozwinięcie kazań wygłoszonych w Domu Papieskim w obecności papieża Franciszka w ramach przygotowania do Bożego Narodzenia 2022 r. Dzięki temu napisana jest językiem przystępnym dla przeciętnego czytelnika, choć dotyczy spraw bardzo poważnych, i prowadzi do tego, by faktycznie praktykować na co dzień tytułowe cnoty. One sprawiają, że jesteśmy w stanie żyć pełnią przesłania Jezusa z Nazaretu, Syna Bożego, tu i teraz w XXI wieku.
ODBIORCY KSIĄŻKI:
– książka adresowana jest do szerokiego grona odbiorców, zarówno do wiernych świeckich, jak i duszpasterzy;
– to pomoc dla księży w ich posłudze, którą mogą polecić parafianom, by pogłębili swoją wiarę i wiedzę teologiczną;
– to także publikacja dla osób zaangażowanych w nauczanie religii w szkołach i w ogóle w katechezę, również tę prowadzoną przy parafii;
– to również książka dla studentów teologii.
DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ TĘ KSIĄŻKĘ?
Bez cienia przesady można powiedzieć, że Wiara, nadzieja i miłość to dzieło unikatowe na polskim rynku wydawniczym. To nie tylko książka o cnotach teologalnych, ale tak naprawdę to kompendium całej teologii katolickiej opartej na Piśmie Świętym i Tradycji Kościoła. Dotyczy ona bowiem całego dziedzictwa chrześcijańskiego i przekazuje najważniejsze treści naszej wiary. To nauka o Panu Bogu zaprezentowana w formie zrozumiałej dla każdego czytelnika otwartego na prawdę. Dlatego nie brakuje w niej obrazów, historyjek, przypowieści, poezji i drobnych doświadczeń osobistych autora, co sprawia, że jej lektura nie nuży, ale przybliża najważniejsze prawdy objawione nam przez Pana Boga.
Kard. Raniero Cantalamessa (ur. 1934 r.) – kapucyn, włoski teolog, kaznodzieja Domu Papieskiego, znawca literatury klasycznej oraz autor licznych i poczytnych książek tłumaczonych na wiele języków.

7950