Gwarancja, rękojmia i zwrot towaru, odstąpienie od umowy oraz reklamacja

Wszystkie produkty oferowane w sklepie jednosc.com.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski. Produkty posiadają gwarancję producenta, obowiązującą na terenie Polski.

 

W celu złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy Klient może skorzystać z formularza odstąpienia wysyłając wypełnione oświadczenie wraz ze zwracanymi produktami na adres: Wydawnictwo Jedność- Dział Sprzedaży, ul. Krakowska 62, 25-701 Kielce, nie później niż 30 dni od dnia odebrania przesyłki. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru, dlatego też nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych za pobraniem.W przypadku uznania odstąpienia od umowy wysyłamy zwracane pieniądze w ciągu 14 dni roboczych od momentu otrzymania przez nas przesyłki zwrotnej wraz z pisemnym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy.

 

W celu złożenia reklamacji Klient może pobrać i wypełnić załączony formularz reklamacji oraz przesłać na adres mailowy reklamacjeTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemnie na adres Wydawnictwo Jedność - Dział Sprzedaży, ul. Jana Pawła II nr 4, 25-025 Kielce. W formularzu należy podać i określić: (1) dane kontaktowych składającego reklamację (2) nazwę reklamowanego towaru (3) dokładny opisu reklamacji (4) oczekiwania Klienta co do sposobu załatwienia rekalamacji tj. wymianę towaru, zwrot pieniędzy. Sprzedawca ustosunkuje się do reklamacji Klienta niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia.

 

Gwarancja, rękojmia, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty lub od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia produktu z winy użytkownika, wszelkie koszty wyżej wymienionych procedur pokrywa klient.

1. Płatności online (Przelew online, Płatność kartą, Płatność BLIK, imoje płacę później )

2. Za pobraniem (płatność przy odbiorze przesyłki) 

3. Przelew na rachunek bankowy

Numer konta bankowego: 82 1910 1048 2304 2006 4758 0004 (Santander Bank Polska S.A.

Dane adresowe: Wydawnictwo Jedność ul. Jana Pawła II 4, 25 -025 Kielce

Tytuł: numer zamówienia

4. Odroczony termin płatności - przelew 14 dni

Forma płatności dostępna dla szkół, parafii i instytucji. Należy pobrać WNIOSEK o wystawienie faktury z odroczonym terminem 14 dni i czytelnie go wypełnić. Uzupełniony formularz z pieczątką szkoły lub parafii prosimy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zamówione produkty dostarczamy za pomocą firmy kurierskiej: Pocztex Poczty Polskiej, DHL, InPost. 

Koszty dostawy w sklepie głównym

Kurier Pocztex Poczta Polska - Przedpłata 14,99 zł

Kurier Pocztex Poczta Polska - Pobranie 17,99 zł

Kurier DHL - Przedpłata 19,99 zł

Kurier DHL - Pobranie 21,99 zł

Paczkomat InPost - Przedpłata 14,99 zł (do 10 kg)

Koszty dostawy w Strefie Katechety

Stała opłata (niezależnie od ilości zamawianych podręczników) 14,90 zł - Kurier Poczta Polska,

Koszty dostawy w Strefie Edukacji oraz w strefie Dla parafii

do 30 kg - 15,00 zł
od 30 do 60 kg - 40,00 zł
od 60 do 90 kg - 60,00 zł
od 91 do 120  kg - 80,00 zł 

Dane do przelewu:

Numer konta bankowego: 82 1910 1048 2304 2006 4758 0004 (Santander Bank Polska S.A.
Dane adresowe: Wydawnictwo Jedność, ul. Jana Pawła II 4, 25 -025 Kielce

Opłacając zamówienie przelewem, prosimy podać w tytule numer zamówienia.

Jeśli wartość Twojego zamówienia złożonego na stronie www.jednosc.com.pl przekroczy 99,00 zł, nie zapłacisz za dostawę realizowaną poprzez Pocztę Polską i Inpost. Promocja na koszty wysyłki nie dotyczy również zamówień składanych w Strefie Katechety, Strefie edukacji, strefie Dla parafii, przesyłek płatnych przy odbiorze oraz zamówień z dostawą poza teren Rzeczpospolitej Polskiej. 

Czas realizacji zamówienia składa się z okresu od złożenia zamówienia do czasu potrzebnego na dostarczenie gotowej przesyłki do Klienta. Jest on zależny od wybranego sposobu dostarczenia towaru oraz formy płatności i wynosi do 3 dni roboczych. 

Warunki realizacji zamówień nietypowych są każdorazowo ustalane z Klientem indywidualnie.