Eucharystia i słowoKomentarze do czytań na niedziele, uroczystości i święta na lata A, B, C * Akty pokuty * Modlitwy wiernych
Aby skorzystać z oferty dla parafii zaloguj się lub załóż konto Jeżeli jeszcze nie przystąpiłeś do strefy Dla parafii, w kolejnym kroku wypełnij formularz. |
Dotyczy płatności on-line lub za pobraniem
Zebrane w tym obszernym tomie – zatytułowanym EUCHARYSTIA I SŁOWO – wezwania aktu pokuty, szkic medytacji do homilii i modlitwa powszechna na niedziele, uroczystości i święta w roku liturgicznym A, B, C – mają być w zamyśle narzędziem przydatnym do przygotowania tych części celebracji liturgicznej, które ordo liturgiczne pozostawia inteligentnej, dyskretnej i odpowiedzialnej kreatywności przewodniczącego zgromadzenia lub animatorów celebracji. Wyróżnikiem wspomnianych tekstów jest ich skoncentrowanie wokół Ewangelii dnia, stanowiącej temat wiodący całej liturgii. Mają one wybitnie biblijny charakter, przy czym nawiązują do realiów życia wiernych oraz do aktualnej sytuacji Kościoła i świata. Oprócz zastosowania w liturgii proponowane tutaj teksty mogą się okazać pomocne w osobistej medytacji, zarówno jako przygotowanie do celebracji wspólnotowej, jak też jako przypomnienie i pogłębienie tego, co zostało doświadczone w czasie zgromadzenia eucharystycznego.
Członkowie Wspólnoty z Bose: Enzo Bianchi – założyciel i długoletni przeor wspólnoty, autor opracowań dotyczących teologii chrześcijańskiej i wielkiej tradycji Kościoła, konsultor Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan; Goffredo Boselli – liturgista i mnich z Bose, współpracownik Komisji ds. Liturgii Konferencji Episkopatu Włoch; Lisa Cremaschi – zakonnica z Bose, zajmująca się ojcami Kościoła wschodniego, prowadzi działalność kaznodziejską; Luciano Manicardi – obecny przeor wspólnoty, biblista, odpowiada za kulturową formację nowicjuszy.
Odbiorcy:
- duszpasterze szukający natchnionych pomysłów przy przygotowaniu i sprawowaniu liturgii Mszy św.
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
Książka przedstawia pogłębiony materiał, odwołujący się do Pisma św. i współczesnej kondycji Kościoła, który nie powstał za biurkiem, lecz był tworzony oraz wykorzystywany w ekumenicznej Wspólnocie Monastycznej z Bose, oddanej słuchaniu słowa, modlitwie i celebracji eucharystycznej. Jest to zatem tym bardziej cenna, bo niejako sprawdzona w praktyce pomoc dla duszpasterzy.