Wyrzeźbić duszę. Medytacje na każdy dzień
Aby skorzystać z oferty dla parafii zaloguj się lub załóż konto Jeżeli jeszcze nie przystąpiłeś do strefy Dla parafii, w kolejnym kroku wypełnij formularz. |
Medytowanie przez kilka minut dziennie nie jest czasem straconym – przekonuje kard. Gianfranco Ravasi. To skuteczne lekarstwo na współczesne choroby duszy objawiające się banalnością i powierzchownością naszego życia. Działa jak zaczyn pobudzający myślenie i działanie, otwiera na prawdę i pozwala odnaleźć sens i cel życia. Punktem wyjścia każdej medytacji jest słowo będące kwintesencją cytatu zaczerpniętego z dzieła wybitnego pisarza literatury światowej, naukowca czy filozofa. Wokół niego autor snuje swoje rozważania, prowadzi dialog z różnorodnymi poglądami, interpretując je w świetle wiary. Jego celem jest wywołanie w czytelniku zbawiennego wstrząsu przez zadawanie ciekawych pytań, proponowanie zaskakujących zestawień, wzbogacanie znaczenia powszechnie znanych słów przez ukazywanie ich nieznanej etymologii. Wszystko po to, by porzucić utarte schematy i zacząć lepiej żyć.
Odbiorcy książki:
– Wszyscy, którzy nie boją się rozmyślać i podejmować dyskusji na tematy dotyczące ludzkiej egzystencji w konfrontacji z różnorodnymi poglądami.
– Osoby wierzące zainteresowane rozwojem duchowym i podjęciem praktyki codziennej medytacji.
– Miłośnicy literatury, dla których książka może stać się inspiracją do sięgnięcia po dzieła literackie przywoływane przez autora książki.
Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
– Jest oryginalną propozycją codziennych medytacji o dużym walorze edukacyjnym, gdyż zapoznaje czytelnika z dorobkiem wybitnych pisarzy, myślicieli i naukowców różnych narodowości i epok, ukazuje problemy współczesnej kultury, a jednocześnie pozwala ujrzeć je w świetle słowa Bożego.
Autor:
Kardynał Gianfranco Ravasi jest znanym biblistą, autorem cieszących się dużą popularnością komentarzy do ksiąg biblijnych, poczytnym autorem ok. 150 książek. Przez wiele lat pełnił funkcję prefekta Biblioteki Ambrozjańskiej, wykładał egzegezę Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Północnych Włoch w Mediolanie oraz język hebrajski w tamtejszym Seminarium Arcybiskupim. Obecnie jest przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Kultury i Papieskiej Komisji Archeologii Sakralnej.